| Opslagdruk | 4.2MPa |
|---|---|
| Bespuittijd | ≤10s |
| Vulling van de dichtheid | ≤1420kg/m3 |
| Nominale druk | 5.3Mpa |
| Testdruk | 8.4MPa |
| Pattern of extinguishing | Enclosed Flooding |
|---|---|
| System start mode | Electrical Automatic, Electrical Manual, Mechanical Emergency Start |
| Alarm System | Audible And Visual |
| Operating Pressure | 150-300 Bar |
| Color | Red |
| Cilindervolume | 70Ltr |
|---|---|
| Capaciteit | 42kg |
| Patroon van het doven | Ingesloten overstroming |
| Agent | Co2 |
| Werkdruk | 5.7MPa |
| ModelNo. | QMP32/2.5, QMP40/4.2, QMP52/2.5, QMP70/4.2, QMP100/4.2, QMP106/2.5, QMP120/4.2, QMP147/2.5, QMP150/4 |
|---|---|
| Opslag pressur | 4.2Mpa |
| Volume (l) | 40, 70, 100, 120, 150, 180 |
| Interne diameter (mm) | 300, 350, 400 |
| Verpakking Details | Triplex buitenvakje met bellenzak of document |
| ModelNo. | QMP32/2.5, QMP40/4.2, QMP52/2.5, QMP70/4.2, QMP100/4.2, QMP106/2.5, QMP120/4.2, QMP147/2.5, QMP150/4 |
|---|---|
| Cilindervolume (L) | 32,40,52, 70, 100.106.120, 147.150, 180 |
| Opslagdruk | 4.2MPa; 2.5Mpa |
| interne diameter | 300, 350, 400 |
| Agent | HFC-27ea |
| Model nr. | QMP32/2.5, QMP40/4.2, QMP52/2.5, QMP70/4.2, QMP100/4.2, QMP106/2.5, QMP120/4.2, QMP147/2.5, QMP150/4 |
|---|---|
| Volume (l) | 32,40,52, 70, 100.106.120, 147.150, 180 |
| Opbergdruk | 4.2MPa; 2.5Mpa |
| interne diameter | 300, 350, 400 |
| Kleur | Rood |
| Pattern of extinguishing | Enclosed Flooding |
|---|---|
| System start mode | Electrical Automatic, Electrical Manual, Mechanical Emergency Start |
| Alarm System | Audible And Visual |
| Operating Pressure | 150-300 Bar |
| Color | Red |
| Opslagdruk | 4.2 MPA |
|---|---|
| Het bespuiten tijd | ≤10S |
| Vullende Dichtheid | ≤1420kg/m3 |
| Nominale Druk | 5.3MPa |
| Testdruk | 8.4MPa |
| Cilindervolume | 80L |
|---|---|
| Capaciteit | 20kg, 27.57kg |
| Patroon van het doven | Ingesloten overstroming |
| Agent | IG100 (100% onder druk gezette stikstof) |
| Werkdruk | 20MPa, 30MPa |
| ModelNo. | QMP32/2.5, QMP40/4.2, QMP52/2.5, QMP70/4.2, QMP100/4.2, QMP106/2.5, QMP120/4.2, QMP147/2.5, QMP150/4 |
|---|---|
| Volume (l) | 32,40,52, 70, 100.106.120, 147.150, 180 |
| Opslagdruk | 4.2MPa; 2.5Mpa |
| interne diameter | 300, 350, 400 |
| Kleur | rood |